Windows 8.1 Desteği Sona Eriyor

Microsoft firmasından yapılan açıklamaya göre Windows 8.1 Desteği Sona Eriyor. Microsoft eski sürüm olan Windows 8.1 için 2023 yılından sonra destek vermeyeceğini duyurdu.

Windows 8.1 Desteği Sona Eriyor

Diğer Windows sürümlerine göre daha hızlı çalışan ve gönlümüzde taht kuran Windows 8.1′ in desteği yakın zamanda sona eriyor. Yazılım devi Microsoft Windows 11‘in de stabilleşmesiyle beraber artık Windows 8.1‘e destek vermeyeceğini duyurdu. 

Kısa sürede popüler hale gelen Windows 8.1 için ne yazık ki artık sona yaklaşılıyor. Microsoft‘un Windows 10 ve Windows 11 e yoğunlaşması ve önem vermesi sebebiyle Windows 8.1 gözden düştü ve artık Windows 8.1 Desteği Sona Eriyor.

Windows 11‘in de çıkmasıyla Windows 8.1‘in popülaritesi de düşmeye başladı. Güvenlik açıkları uygulama uyumsuzlukları vb derken kullanıcılarını üzmeye başlamıştı. Birde güvenlik sebebiyle belirli uygulamaların çalışması hepten kullanıcı kaybına sebep oldu. 

Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre malesef Windows 8.1 Desteği Sona Eriyor. 2016 yılından beri sürüm desteği almayan Windows 8.1 görevini tamamladı ve ömrünü tamamladı. Microsoft net olarak 10 Ocak 2023’de Windows 8.1 desteğini keseceğini açıkladı. Eski olmasına rağmen hala kullanılabilirlik olarak dördüncü sırada bulunan Windows 8.1 üstünden yıllar geçmesine rağmen popülerliğini koruyor.

Popüler olmasına rağmen Windows 8.1‘in sürüm desteği sonlanmasından dolayı uyumsuzluklar ve güvenlik açıkları kullanıcılarına sorun olmaya başladı. Destek verilmemesinden dolayı da problemlerinize çözüm bulabilmeniz biraz zor olabilir. Bu nedenle Windows 8.1‘i hala kullanıyorsanız bir an önce güncel işletim sistemine geçmenizde fayda var. 

Konu ile ilgili Microsoft firması tarafından yapılan duyuruya buradan ulaşabilirsiniz.

-Hizmetlerimiz-