WAF Hizmeti Cloudflare’da Ücretsiz Oldu

Dünyaca ünlü İçerik Dağıtım Ağı (CND) olan Cloudflare, Web Uygulamaları için Güvenlik Duvarı hizmeti olan WAF‘ı tüm planlar için ücretsiz olarak sunmaya başlayacağını açıkladı. Başka bir deyişle buluttaki uygulamalarımız artık daha güvende.. Üstelik ücretsiz.

Cloudflare son zamanlarda yaşanan siber saldırıların önüne bir nebzede geçmek amacıyla daha önce ücretli olarak sunulan WAF hizmetini artık tüm planlar için ücretsiz sunmaya başlayacağını duyurdu.

Konu ile ilgili açıklama yapan yetkililer ” Cloudflare’de çılgın fikirleri severiz. Bunu, güvenliğin herkesin erişebileceği bir şey olduğuna ve sonucun herkes için daha iyi ve daha güvenli bir internet olduğuna dair temel inancımızla birleştiriyoruz. Örneğin 2014 yılında Universal SSL’ i duyurmuştuk. Bir gecede kimsenin bir kuruş ödemesine veya bir sertifika yapılandırmasına gerek kalmadan bir milyondan fazla SSL/TLS şifrelemesi sağladık. Bu sadece müşterilerimiz için değil, WEB’i kullanan herkes için daha iyi oldu. 2017’de DDoS korumayı duyurduk. Aslan doğru bulmadığımız için müşterilerden DDoS bant genişliği için ödeme yapmalarını istemedik, ancak müşteri ödesin ya da ödemesin, herkes için MİTİGATE sunabileceğimiz ağ boyutuna ulaşmamız biraz zaman aldı. Bugün WAF Hizmeti Cloudflare’da ücretsiz olarak sağlayarak bunu tekrar yapıyoruz” denildi.

Ayrıca yetkililer önümüzdeki aylarda tüm ÜCRETSİZ bölge plan kullanıcılarının gösterge panelinde WAF kullanıcı arayüzüne erişim elde edebileceğini ve kuralları yapılandırabileceğini belirttiler. Bu kurallar ile birlikte Shellshock ve Log4j gibi yüksek önlem alınması gereken güvenlik açıklarını azaltmak mümkün olabilecek.

Kaynak CloudFlare

-Hizmetlerimiz-