Sorunsuz Windows Update İçin

Son zamanlarda windows güncellemeleri ile ilgili bir çok şikayet alan yazılım devi Microsoft, güncellemelerin sorunsuz bir şekilde kişisel bilgisayarınıza yüklenebilmesi için en az 8 saat internete bağlı olması gerektğini açıkladı.

img-blog-windows-update

Microsoft çok sayıda hatalı güncellemelerle ilgili şikayet aldıktan sonra, harekete geçmeye karar verdi ve windows güncellemeleri ile ilgili açıklama yaptı. Bu açıklamada yazılım devi Microsoft’a göre Sorunsuz Windows Update İçin en az 8 saat internete bağlı olması gerekiyor. Tabi bu süre Windows güncellemelerini otomatik olarak yapan kişisel kullanıma yönelik bilgisayarlar için geçerli. Windows güncellemelerini otomatik olarak Windows üzerinden değil de şirket içerisindeki bir güncelleme sunucusundan alınıyorsa bu süre değişebilir.

Microsoft Windows Update yöneticisi olarak çalışan David Guyer, Windows işletim sistemi kullanan cihazların güncellemeleri başarılı bir şekilde indirip kurmak için en az 8 saatlik bir çevrimiçi çalışmaya ihtiyaçlarının olduğunu belirtti. Özellikle kalite ve özellik güncellemelerinin başarılı bir şekilde yüklenebilmesi için bu sürenin önemine değindi. Sorunsuz Windows Update İçin 8 saat vurgusunu yineleyen Guyer, çevrimiçi bağlantı süresini karşılamayan cihazların başarılı bir şekilde güncelleme yapma olasılığının düşük olduğunu belirtti.

 

-Hizmetlerimiz-