Sophos ZTNA’yı Tanıttı

Yazılım devi Sophos Sektörün en iyi Sıfır Güven Ağ Erişimi (Zero Trust Network Access- kısaca ZTNA) yaklaşımını yeni nesil güvenlik çözümü İntercept XX ile bütünleştirerek kullanıcıların korkulu rüyası fidye yazılımlarına ve çok daha fazla zorba fiber saldırılara karşı korumasını güçlendiriyor.

Blog-Sophos

Son dönemdeki performansı ile siber güvenliğin lideri haline gelen Sophos, İntercept X ile entegre çalışan Sophos ZTNA’ tanıttı. Fidye yazılımlara göz açtırmayan ürün aynı zamanda kullanıcı dostu arayüzü ile kullanımı kolay bir güvenlik yaklaşımı sunuyor.

Sophos ZTNA, izinsiz girişlere, veri hırsızlığı vb siber saldırılara karşı koruma sağlamak için ağları mikro segmentlere ayırıyor. Kullanıcı oturum kimliklerini sürekli olarak birden fazla yöntemle doğrulayarak daha sıkı erişim kontrolü sağlıyor. Bu yaklaşımı ile siber zorbalara hareket alanı bırakmıyor. VPN sistemlerinde olduğu gibi koşulsuz güven mantığını ortadan kaldıran Sophos ZTNA, bağlı kullanıcıların yanlızca ağdaki belirli uygulamalara ve sistemlere erişimine olanak sağlıyor. Kullanıcı adı ve şifre ile bağlanmış olsa da hiçbir şeye güvenmeden, her adımı doğrulayarak koruma iyileştiren Sophos ZTNA, network yöneticilerinin güvenlik yönetimini basitleştiriyor. Evden çalışmaların arttığı bu dönemlerde uzaktan çalışanlar için sorunsuz ve güvenli bir deneyim sağlıyor. 

Kaynak SOPHOS

-Hizmetlerimiz-