Siber Saldırılar Nedeniyle Toyota Üretimi Durdurdu

En büyük otomobil üreticilerinden biri olan Toyota, siber saldırılar nedeniyle Japonya’daki fabrikalarında üretimi durdurma kararı aldı.

Dünyanın en büyük otomobil üreticileri arasında bulunan Toyota siber saldırılar nedeniyle fabrikalarında üçte bir üretimi askıya alma kararı aldı. Reuters’ dan paylaşılan bilgiye göre saldırı doğrudan Toyota firmasına değil baş tedarikçilerden biri olan Kojima Industries’e yapıldığı bilgisi paylaşıldı. Dünya basınında siber saldırılar nedeniyle toyota üretimi durdurdu başlığı büyük bir yankı uyandırdı.

Siber saldırılar nedeniyle 24 Şubat tarihinden itibaren Kojima’nın sipariş sistemlerinde sorunlar oluşmaya başladığını ve problemlerin daha da büyümemesi için bilgisayar ağını geçici olarak kapatma kararı aldıkları belirtildi. Siber saldırılar sebebiyle Toyota 1 Mart itibariyle Japonya’daki fabrikalarında üretime ara vermek zorunda kaldı ve sorunun ne kadar daha devam edeceği bilinmiyor. Japonya Başbakanı Fumio Kishida’nın Ukrayna ile ilgili basın toplantısında yaptığı açıklamalar ile ilgili olabileceğinden şüpheleniliyor. 

Kaynak Reuters

-Hizmetlerimiz-