NRC Bilgisayar olarak Server Bakım Anlaşması hizmetimiz ile şirketinizde sahip olduğunuz sunucuların yönetimini, periyodik fiziksel ve programsal bakımı, arızaların giderimi, lisansların yönetimi, donanım tedariği gibi bir çok konuda destek vermekteyiz.

Server Bakım Anlaşması

Server (Sunucular) yapılandırılma şekline göre ağdaki veriyi veya programı Client (son kullanıcılar) ile paylaştıran sistemlere verilen isimdir. Kullanım amaçları birden çok kullanıcının bağlanıp kullanabileceği şekilde ve çok uzun süre çalışmaya göre tasarlandığından standart bilgisayarlara göre daha komplike yapıya sahiptirler.

Server’lar içerisinde bir dosya, belge, yada program paylaştırabileceği gibi içerisinde son kullanıcıların kullanımına ve sistemin yönetilmesi ile ilgili bir çok servis barındırır. Başlangıçta kapalı gelen bu servisler kullanım amaçlarına göre sistem yöneticisi tarafından yapılandırılır.

Örnek vermek gerekirse; Kurumsal Mail Hizmeti için Exchange Server kurulup yapılandırılır. Ağda IP dağıtma işlemleri için DHCP Server kurulur ve yapılandırılır. Web site yayınlamak için IIS Servisleri kurulur yapılandırılır. Ya da Active Directory özelliği kurularak mevcut yapının merkezileştirilerek daha kolay yönetilmesi adına kurulur ve yapılandırılır.

Tüm bu servisleri üzerinde barındıran Server (Sunucular) elbette ki komplike cihazlardır. Kurulumları ve yapılandırılmaları ve sonrasında çıkabilecek sorunlara müdahale için belli bir bilgi birikimi gereklidir. Çünkü yapılacak en ufak hata tüm sistemin OFF (kapalı) duruma geçmesine neden olabilir.

Şirketinizde Server bulunuyorsa bu Server‘lerin kontrolü bilgi işlem departmanı tarafından yapılmalıdır. Bu departmandaki kişilerde Server yönetimi konusunda uzman kişiler olmalıdır. Eğer bir bilgi işlem departmanınız bulunmuyorsa Server Bakım Anlaşması ile dışarıdan Outsource hizmet alarak Server‘lerin kontrolünü ve çıkabilecek arızaların giderilmesini sağlayabilirsiniz.

NRC Sistem Server Bakım Anlaşması Hizmeti

NRC Mühendislik Bilgisayar olarak, Server sistemlerinde oluşabilecek sorunların giderilmesinde Server Bakım Anlaşması ile kısa sürede müdahale ederek sorunların giderilmesini sağlamaktayız. Her türlü programın, dosya paylaşımının, veri paylaşımının vb işlemlerin sunucular üzerinden yapıldığını göz önüne alırsak bu sistemde oluşabilecek kısa süreli bile olsa kesintiler, iş kaybı yaşamanıza neden olabilir.

Server ile ilgili hizmetlerimizden Server Bakım Anlaşması ile destek alabileceğiniz gibi problem çıktığında servis başı da destek alabilirsiniz. Server Bakım Anlaşması hizmetlerimizden de dilerseniz aylık , altı aylık ya da yıllık olarak faydalanabilirsiniz.

Ayrıca Server Bakım Anlaşması hizmetlerimiz içerisinde sistem takibi, düzenli yedekleme işlemleri, periyodik fiziksel ve programsal bakım, güncelleme takibi gibi hizmetlerimiz bu anlaşma kapsamındadır.

Konak / Halkapınar’da bulunan ofisimiz ile Server Bakım Anlaşması haricinde  sunduğumuz tüm hizmetlere HİZMETLERİMİZ sayfasından ulaşabilirsiniz.

Arıza, Talep ve Teklif istemleriniz için İLETİŞİM sayfamızdaki bilgileri kullanabilirsiniz.

Dilerseniz Arıza / Talep Sistemimiz üzerinden kayıt oluşturarak teknik ekiplerimizin sizinle irtibata geçmesini sağlayabilirsiniz.

-Hizmetlerimiz-