Samsung’dan Chip Krizini Bitirecek Hamle

Özellikle Corona Virüs salgınından sonra ortaya çıkan chip krizine karşı Samsung‘dan hamle geldi. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde birden fazla alanda AR-GE süreci başlatmayı hedefleyen samsung chip krizine çare olacak formülleri açıkladı. 

Samsungdan Chip Krizini Bitircek Hamle

Teknolojinin önde gelen liderlerinden olan Samsung, son dönemlerde yaşanan ve kendi üretim bandını da etkileyen chip krizini bitirmeye yönelik adımlar atıyor. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde yapacağı yatırımları açıklayan Samsung hem chip krizini bitirecek hemde kendi ülkesinde istihtama büyük bir katkıda bulunacak. 

Samsung bugün gelecek planlamalarıyla alakalı yeni planlamalarını duyurdu. Paylaşılan basın bülteninde 2026 yılına kadar yarı iletkenler, tıbbi biyolojik ürünler ve yeni nesil teknolojileri içeren işler için yaklaşık 355 Milyar dolar bütçe ayırdığını açıkladı. Bu bütçenin tamamına yakın kısmının Güney Kore içerisinde yapılacak çalışmalara aktarılacağı bildirildi. 

Ayrıca duyuru içerisinde Samsung, chip krizine de deva olacak yarı iletken sektörüne de yatırım yapacağını ve yeni malzemeler ve yeni yonga mimarileri üzerine ARGE çalışmaları yaparak teknolojiyi güçlendirmeye çalışacaklarını açıkladı. Samsung açıkladığı bu ileriye dönük projeler ile 5 yıl içerisinde 80 bin den fazla yeni iş imkanı yaratılacağını da aktardı.

Samsung‘un bu hamlesi chip krizinin etkilediği otomotiv, telefon, bilgisayar ve akıllı cihaz üretim sektörlerinin chip krizinden dolayı yaşadığı daralmanın çaresi olabileceği gözüyle bakılıyor. 

Haberin Devamı ve Kaynak

-Hizmetlerimiz-