Çok sayıda bilgisayar kullanan bir yapıda çalışıyorsanız bu bilgisayarların birbirleri ile haberleşebilmesi için bir Network Kurulumu yapılması gerekmektedir. Network Kurulumu yapılırken dosya yada veri aktarımı yapılabilmesi için bilgisayarlar arasında kablolamanın yapılması ve uygun Swich, Hub, Modem gibi aktif network cihazlarının kullanılması gerekmektedir.

Network Kurulum

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte bilgisayar sistemleri artık günlük yaşantımızın ve iş hayatımızın vazgeçilmez unsuru oldu. Günlük alışverişlerimizden ticari faaliyetlerimize kadar her türlü işlem bilgisayar sistemleri üzerinden yapılmaktadır. Bilgisayar kullanımı bu kadar artmışken bazı gereklilikleri de beraberinde getirmiştir.

Örnek vermek gerekirse şirket altyapınızda bulunan bir muhasebe programının şirket içerisinde yetkili kişiler tarafından erişilebilmesini sağlamak amacıyla Network Kurulumu yapılması gerekmektedir. Bu sayede network üzerinde bulunan bilgisayarlar birbirleri ile haberleşebilecek, dosya ve veri paylaşımı yapabilecektir. 

Aynı zamanda Network Kurulumu sayesinde ağ üzerinde bulunan ekipmanların ve yazılımlarında network içerisinde bulunan kullanıcılar ile paylaşılabilmesi mümkün kılınmaktadır. 

Network Kurulumu yapılırken bilgisayarların birbirleri ile haberleşebilmesi için bazı aktif cihazların kullanılması gerekmektedir. Bu cihazlar kurulduğu network üzerinde haberleşme protokolleri yayar ve bilgisayarların kendi arasında iletişim kurmalarına olanak sağlar. 

Network kurulumu esnasında kullanılan cihazlar aktif ve pasif network cihazları olarak ikiye ayrılmıştır.

En çok kullanılan Aktif Network Cihazları , modemler, routerler, swichler, access pointler, firewall (güvenlik duvarları) gibi cihazlardır.

En çok kullanılan pasif network ürünleri ise; kabinetler, patch paneller, organizerler, kablo kanalları, patch cord kablolar, terminasyon kutuları gibi ürünlerdir.

 

 

NRC Sistem Network Kurulumu Hizmetleri

Network Kurulum çözümlerimizde ihtiyacınız ne olursa olsun profesyonel kadromuzla ihtiyacınıza yönelik çözümleri sizlere sunuyoruz. Network Kurulum konusunda kendini kanıtlamış dünya devi markalar ile yaptığımız stratejik ortaklıklar ile size en uygun çözümü en son teknolojiyi kullanarak sağlıyoruz.

Network Kurulumu hizmetleri kapsamında yapacağımız tüm müdahaleler, vereceğimiz tüm hizmetler belirli bir standarda uygun olarak verilmektedir. Teknik personellerimiz Network Kurulumu ve Sistem Yönetimi konusunda sertifikalı kişilerden oluşmaktadır. Gerekli yetkinliklerimiz TSE tarafından belgelendirilmiştir.

Konak / Halkapınar’da bulunan ofisimiz ile Yerinde Bilgisayar Servis haricinde  sunduğumuz tüm hizmetlere HİZMETLERİMİZ sayfasından ulaşabilirsiniz.

Arıza, Talep ve Teklif istemleriniz için İLETİŞİM sayfamızdaki bilgileri kullanabilirsiniz.

Dilerseniz Arıza / Talep Sistemimiz üzerinden kayıt oluşturarak teknik ekiplerimizin sizinle irtibata geçmesini sağlayabilirsiniz.

-Hizmetlerimiz-