Mantiant Google’a Satıldı

Google dün yaptığı açıklamada siber güvenlik şirketlerinde önemli bir konuma sahip olan Mandiant‘ı 5,4 Milyar dolara satın aldığını duyurdu.

Google son günlerde yaşanan siber güvenlik sorunlarına çözüm üretebilmek adına dev bir adım attı. Dünyaca ünlü siber güvenlik firması olan Mandiant’ı bünyesine kattı. Bulut kullanıcıların güvenliğini arttırmayı hedefleyen Google şirketi bünyesine katma niyetinin bu yönde olduğunu belirtti.

Google satın alma süreçleri tamamlandıktan sonra Mandiant‘ı Google Cloud sistemlerinin güvenliği amacıyla görevlendirecek. Daha çok arka planda çalışacak ve muhtemelen adını çok sık duymayacağımız Mandiant güvenlik sorunlarının önlenmesinde ve çözümlenmesinde Google’ın en büyük kozu olacak. Bilindiği üzere Mandiant SolarWinds saldırısını ilk keşfederek duyuran firma konumunda. Google‘ın bu büyük yatırımı Motorola’dan sonraki en büyük yatımı oldu.

Satın alma süreci ile ilgili açıklamalarda bulunan Google Cloud Ceo’su Thomas Gurian ” Mantiant markasının kendilerini güvende tutmak isteyen kuruluşlar için eşsiz bilgilerle eş anlamlıdır, dünyanın en iyi danışmanlık kuruluşlarından birini genişletmek için bir fırsat” dedi.

 Virginia merkezli Mandiant satın alma süreçleri tamamlandıktan sonra 5300 çalışanı ile Google Cloud’a katılacak.

 

Kaynak Reuters

En Son Haberler

-Hizmetlerimiz-