İnternet Explorer’in Fişi Çekiliyor

1995 yılından beri hayatımızda olan İnternet Explorer‘in fişi çekiliyor. Yıllardır yavaşlığı yüzünden bir çok şikayet alan Microsoft aldığı karar ile İnternet İnternet Explorer‘i kapatıyor. 

Microsoft yaptığı basın açıklamasında 1995 yılından beri kullanıma sunduğu İnternet Explorer‘i Edge’nin de gelişiyle bitirme kararı aldığını ve 15 Haziran dan itibaren erişime kapatılacağını duyurdu. Uygulama kapatıldıktan sonra yerini Microsoft Edge alacak. Yaklaşık 27 yıldır hayatımızda olan ve yavaşlığı yüzünden yerden yere vurduğumuz İnternet Explorer 15 Haziran 2022’den sonra artık tamamen yok olacak. 

Microsoft yavaşlığından dolayı bir çok şikayet aldığı İnternet Explorer‘i bitirerek Microsoft Edge üzerinden devam etme kararı aldı. Kullanıcılar tarafından artık neredeyse hiç tercih edilmeyen İnternet Explorer tarihin tozlu rafları arasında kendine yer bulacak. Microsoft kullanmaya devam eden şirketlerin sorun yaşamaması adına sürekli olarak e-postalar ile uyarmaya başladı. E-postalarda 15 Haziran 2022 tarihi itibariyle İnternet Explorer‘in kapatılacağını belirterek bu tarihten önce kullanıcılarının İnternet Explorer’i bırakarak Microsoft Edge‘ e yönelmelerini istedi. 

Microsoft‘un açıklamalarına göre İnternet Explorer, kullanımdan kaldırıldığı tarihten sonra bir daha açılamayacak. Kullanıcıların herhangi bir işlem yapmasına gerek kalmadan yerini otomatik olarak Microsoft Edge bırakacak. İnternet Explorer‘i kullanan kullanıcılara yönelik ise Microsoft Edge üzerinden ‘Sitenin İnternet Explorer’da yeniden yüklenmesine izin ver’ komutu aracılığı ile Microsoft Edge üzerinden erişim sağlanabilecek. 

İnternet ortamında yavaşlığı yüzünden bir çok kez alay konusu olan İnternet Explorer aramızdan ayrılıyor. Ne kadar yavaş çalışsan da varsayılan tarayıcı olmayı soran delikanlı İnternet Explorer seni unutmayacağız…

 

Haberin Devamı ve Kaynak

-Hizmetlerimiz-