İntel ARC Ekran Kartları Geliyor !

İddalı açıklamalarıyla beklentileri arşa çıkaran intel, arc ekran kartı modelleri için çıkış dönemlerini açıkladı. Yapılan açıklamaya göre ekran kartları üç aşamada piyasaya sürülecek.

İşlemci pazarının en büyüklerinden olan INTEL uzun zamandır projesini yürüttüğü INTEL ARC ekran kartlarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. NVİDİA ve AMD ekran kartlarına rakip olmaya hazırlanan ARC 2022 yılında çıkış yapacak. İntel hazırlanan ekran kartlarının CES 2022’de sergilenmesi için Acer, Asus, Clevo, Gigabtye, Lenovo, Samsung gibi bir çok devine gönderdiği söyleniyor. 

Geçtiğimiz günlerde ise INTEL sosyal medya platformlarında yaptığı bir açıklamada ARC ekran kartlarının 2022’nin ilk çeyreği bitmeden dizüstü bilgisayar modellerinde kullanıcılara sunulmuş olacak. 2022’nin ikinci çeyreğinde ise harici ekran kartı modelini piyasaya çıkarak olan INTEL, son çeyrekte iş istasyonlarına yönelik ARC çözümlerini piyasaya sürmeye başlayacak. 

Performans konusunda çok iddalı olan INTEL, sızdırıldığı söylenen ilk performans raporlarına göre kağıt üzerinde NVDİA RTX 3070’ti kadar performans sağlıyor. İntel ARC ekran kartlarında DLSS benzeri bir teknolojiyi aktif olarak kullanacak. Bu sayede ekran kartları düşük çözünürlüğü yapay zeka kullanarak arttıracak ve daha yüksek FPS verebilecek. 

-Hizmetlerimiz-