İntel ARC’dan Yeni Görüntüler Sızdı

İntel‘in ekran kartı piyasasında rekabet yaratmak üzere çıkarmayı planladığı ARC Serisi ekran kartlarından görünüşü olduğu idda edilen fotoğraflar gelmeye başladı.  

Intel-Arcdan-Yeni-Goruntuler-Sizdi

Uzun yıllardır İNTEL firması AMD ve NVİDİA firmasına ait ekran kartları üzerinden çeşitli geliştirmeler yapıyordu. Ekran kartı piyasasına kendi ismiyle giriş yapmak isteyen İNTEL, geçtiğimiz günlerde ARC Serisi ile piyasaya gireceğini duyurmuştu. Piyasanın iki marka elinde olması çok rekabet ortamı yaratmıyordu. Üçüncü bir markanın girmesi rekabet ortamını daha da tetikleyecek ve son kullanıcı olan bizleri memnun edecek fiyatlar gelecektir diye ümit ediyoruz. 

Geçtiğimiz Günlerde İntel ARC‘ dan yeni görüntüler sızdı başlığı altında sosyal medya platformları üzerinden fotoğraflar yayınlanmaya başladı. ARC Serisi ekran kartlarından biri olan ALCHEMİST 700′ün fotoğrafları sosyal medyada elden ele dolaşıyor. Kullanıcıları ekran kartının çıkmasını merakla bekliyor. Intel Grafik kartı da tasarlayıp piyasaya süreceğiz açıklamasının ardından tam bir yıl geçti ve daha öncesinde herhangi bir bilgi yada fotoğraf paylaşılmadı. 

İntel, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen IEM Pro oyun turnuvasının bir bölümünde katılımcılara İNTEL ARC Alchemist 700 ekran kartını tanıttı. Bu sayede merak içinde bekleyen kullanıcıların merakı giderilmiş oldu. Ancak gövde gösterisi yapan İNTEL ekran kartlarının özellikleriyle alakalı herhangi bir yorumda bulunmadılar. 

Konu ile ilgili Twitter Postuna Buradan Ulaşabilirsiniz.

Her ne kadar fotoğraflar gelmeye devam etse de 2021 yılında piyasaya gireceğini açıklayan İNTEL daha sonra bu kararı 2022 yılına ertelemişti. Henüz resmi bir açıklama olmamasına rağmen çıkış tarihinin 2022’nin son çeyreği olması bekleniyor. 

-Hizmetlerimiz-