En Tehlikeli Mobil Uygulamalar

Mobil cihazınızda bu uygulamalar yüklüyse verileriniz çalınıyor, hatta para karşılığı satılıyor olabilir. Bağımsız firmalar tarafından hazırlanan rapora göre  En tehlikeli mobil uygulamalar belli oldu. 

En-Tehlikeli-Mobil-Uygulamalar

Akıllı telefonlarımıza mağaza aracılığıyla yüklediğimiz uygulamaların hep daha güvenli olduğunu düşünürüz. Özellikle Android kullanıcılarının APK yolu ile de uygulama yükleyebildiği mobil cihazlarına PlayStore üzerinden uygulama yüklemek daha güvenli geliyor. Ancak ne yazık ki o iş öyle değil. 

Bağımsız birkaç firma tarafından hazırlanan rapora göre kişisel verilerimizi toplayan ve para karşılığı satmayı hedefleyen bir çok uygulama belirlendi. Üstelik bu uygulamalar Google Play Store ve App Store’den güvenli diye indirdiğimiz uygulamalar. En tehlikeli mobil uygulamalar adı altında belirlenen uygulamalar ise şöyle 

► Atom Clean-Booster Antivirüs

► Antivirus Super Cleaner

► Alpha Antivirus Cleaner

► Powerfull Cleaner Antivirus

► Center Security Antivirus

 

 

Bu Uygulamalar Yüklüyse Hemen Silin... Hatta Telefonu Resetleyin

Yakın zamanda En Tehlikeli Uygulamalar listesindeki bir uygulamayı telefonunuza yüklediyseniz uygulamayı direkt olarak silin.. Hatta daha güvenli bir seçenek olarak telefonu komple sıfırlayın . Telefona bağlı hesapların şifrelerini değiştirmekte hesapların güvenliği için gerekli bir adım olacaktır. 

Çünkü bu uygulamalar yüzünden olası bir sorun yaşadığınızda mağazalar kesinlikle sorumluluk kabul etmiyor. 

Kaynak ve Haberin Devamı

Haberi Paylaş

-Hizmetlerimiz-