Bitcoin Kazımı Rekor Kırdı

Bitcoin bir günde %30 dan fazla kazım artışı göstererek tarihi bir rekor kırdı. Bu rakamla birlikte bitcoin kazımı tüm zamanların rekorunu kırdı. 

Blog-Bitcoin1402

Geçtiğimiz yıl Çin’in kripto paraları yasaklayacağını duyurması ile birlikte dibe vuran Bitcoin kazım oranları bu hafta toparlanarak tüm zamanların kazım rekorunu kırdı. Üstelik bir günde !

Bitcoin işlemci gücü olarak tanımlanan istatistik arttıkça kazım zorluğu seviyesi de artıyor. Buda madencilik cihazlarının daha yüksek performansla ve daha güçlü bir şekilde çalışmalarını zorunlu kılıyor. Tüm bu artışlara ve artan maliyetlere rağmen Bitcoin kazımları rekorlar kırmaya devam ediyor. 

Hafta sonu ulaşılan verilere göre Cuma günü 188.4 EH/S olan kazım istatistiği Cumartesi günü yaklaşık %31 artarak 248.11 EH/S seviyelerine çıktı. Geçen yıl bu dönemlerdeki verilere göre %55lik bir artış elde edildi. 

Çin geçen yıl Bitcoin kazım ağında %34 lük bir paya sahipti. Yasaklamaların ardından liderliği Amerika’ya kaptırdı. Amerika şu an %35.4’lük bir pay ile dünyada lider konumda. Birçok Asya ve Avrupa ülkesinin Bitcoin madenlerinin çevreye verdiği zarardan dolayı yasak getirmesinin ardından Amerika’nın Bitcoin kazım işinde de tek el olabileceği ifade ediliyor. 

Kaynak CoinTelegraph

-Hizmetlerimiz-