Apple Tap to Pay’ı Duyurdu

Apple İphone cihazların temassız ödeme aracı olarak kullanılmasını sağlayacak Tap To Play sistemini duyurdu. İphone cihaza sahip milyonlarca satıcı herhangi özel bir ekipmana ihtiyaç duymadan ödeme alabilmesini sağlayacak. 

Blog-AppleTaptoPay

Apple bugün yayınladığı bir haberde İphoneleri taşınabilir ödeme terminaline dönüştüren Tap To Pay sistemini tanıttı. İphone’ lar  üzerinden tek dokunuşla temassız ödeme alınmasına olanak sağlayan sistem aynı zamanda açık kaynak kodlu olacak, ödeme platformlarına ve uygulama geliştiricilerinin erişimine sunulacak.

Apple Tap To Pay sistemi ile büyük küçük farketmeksizin milyonlarca satıcının sadece İphone cihazlarını kullanarak ödeme alabilmesini sağlayacak. Tap to Pay başta Apple Pay olmak üzere temassız anka ve kredi kartlarını ve diğer dijital cüzdanları da destekleyecek.

Fakat Türkiye’de bu sistemi kullanmak isteyen satıcıları birazcık üzecek bir detay var. Malesef Tap To Pay sistemi İphone XS veya daha yeni bir İphone ile çalışıyor.

Sistem Nasıl Çalışıyor ?

Tıpkı temassız pos cihazları gibi çalışan sistem, ödeme işlemi sırasında satıcı müşteriden İphone yada Apple Watch’unu, temassız kredi veya banka kartının veya dijital cüzdanını kendi İPhonu’unun yakınında tutmasını isteyecek. Ardından NFC teknolojisi kullanılarak ödeme güvenli bir şekilde gerçekleşecek.

Tap to Pay sistemini müşterilerine sunan ilk ödeme platformu American Stripe firması olacak. Apple Tap to Pay’ı Amerika dışında ne zaman hizmete sunacağı ise henüz bilinmiyor.

Kaynak APPLE

 

-Hizmetlerimiz-