AMD Resmen En İyi !

Yıllardır süregelen AMD ve İntel arasındaki bitmek bilmeyen savaşta nihayet AMD öne geçti. Chip krizlerinin yavaş yavaş sona ermesinin ardından işlemci savaşında öne geçen AMD, İntel’i tahtından ederek zirveye oturdu.

blog-en-iyi-amd

AMD ve İntel arasındaki savaşta zaman zaman AMD satışları ile İntel’i sollasa da hiç bir zaman piyasa değeri İntel kadar olmamıştı. AMD 49 milyar dolar kazanarak İntel’in önüne geçmeyi başardı.

AMD, birkaç yıl önce üretime başladığı RYZEN serisi işlemciler ile İNTEL’in benzer işlemcilerinden daha performanslı ve ucuz olması sebebiyle piyasayı eline almış durumdaydı. İntel birkaç hamle denese de AMD’ nin ucuz ve performanslı işlemcileri satış rekorları kırmaya devam etti. 

AMD üst üste satış rekorları kırsa da ne yazık ki bir türlü İNTEL’i geçemiyordu. Lisa Su’ nun gelişiyle adeta şahlanan AMD yıllardır süregelen savaşta galibiyet almasını bildi. Geçtiğimiz günlerde İNTEL tarafından bu savaşın kazanıldığına dair açıklamalarda gelince AMD resmen piyasa lideri oldu. Geçtiğimiz aylarda steam tarafından yayınlanan rapora göre de 2021 yılı içerisinde pek çok kullanıcı İntel’den AMD’ye geçiş yaptığını belirtti.

Kaynak TechSpot

-Hizmetlerimiz-